Načítá se
instagraminstagram
facebookfacebook
youtubeyoutube
fotgrafie Lei Jenčové

Charakteristika autora

Lea Jenčová, fotografka, která si stojí za tím, co se rozhodla napsat na úvod těchto stránek. A tím se snaží řídit po celou dobu své tvorby. V technice se snaží hledat dokonalost, v lidech dokonalé nedokonalosti. Rozhodla se udělat ze svého hobby práci, aby už nikdy nemusela pracovat. Dbá na své pověsti, protože ta se těžko získává, ale jednoduše ztrácí.

Ve zkratce mě charakterizuje odstavec výše. Pro ty, kteří by o mně chtěli vědět něco více, píšu další řádky. Žiju v Liberci, ale doma je pro mě jak tady, tak v okolí Velkých Hamrů, odkud pocházím. Ačkoliv ráda cestuji, ať už kvůli focení, nebo kvůli něčemu jinému, srdce mi vždycky zůstává tady v horách. S focením jsem začala přibližně ve svých 16 letech. Po mámě jsem zdědila kreativní duši, po tátovi schopnost ji zúročit. Historku, jak jsem se k focení dostala, nechám pro naše osobní setkání. Vystudovala jsem SPŠSE a VOŠ Liberec, následně český jazyk a literaturu na Technické univerzitě. Ve chvíli, kdy píšu tyhle řádky, učím na své bývalé střední škole předmět Multimédia, ve kterém se zabýváme nejen fotografováním. Troufám si říct, že zvládnu vyfotit téměř cokoliv, každopádně má specializace je na lidi. Fotím děti i dospělé, oblečené a neoblečené, malé, velké, úzké i široké. Snažím se ve svém životě hledat rovnováhu, proto budu vždy dělat více věcí než jen focení. Vždycky říkám, že než abych byla špatná učitelka, raději nebudu žádná učitelka. Stejně je to ve focení – než abych byla nesympatická fotografka, raději nebudu žádná fotografka.

Miluju východy a západy slunce, poezii, liberecké kavárny, krkonošské hřebeny a veselé nevěsty. Doufám, že vám toto malé nahlédnutí do mé duše pomohlo vytvořit obraz jakožto představu o někom, ke komu byste rádi (ne)dorazili na focení.

S kým tvořím